مقالات

کشاورزی از اصلی‌ترین بخش‌های اقتصادی تیران و کرون

شهرستان تیران و کرون در در ۴۵ کیلومتری اصفهان و در ارتفاع ۱۶۴۰ متری از سطح دریا واقع شده‌است. این شهرستان از جنوب غربی به استان چهارمحال بختیاری و از شرق و شمال به شهرستان نجف‌آباد، از غرب به شهرستانهای فریدن و چادگان از جنوب به شهرستان لنجان محدود می‌گردد.

تیران و کرون دشتی محدود با شیبی نسبتاً ملایم است که شیب آن از غرب به شرق کاهش می یابد. شهر تیران دارای آب وهوای بیابانی ونیمه بیابانی با تابستان‌های گرم وخشک و زمستان های سرد می باشد. میزان بارندگی سالانه ی این شهرستان در حدود ۲۴۶ میلی‌متر در سال است.

کشاورزی به عنوان یکی از اصلی‌ترین بخش‌های اقتصادی شهرستان تیران و کرون، به دلیل وجود آب و هوای مناسب و خاک حاصلخیز، رونق خوبی دارد. شهرستان تیران و کرون دارای ۱۵۵۶۳ هکتار اراضی کشاورزی است که ۳۶۱۲ هکتار از این اراضی زیرکشت محصولات باغی قرار دارد. سالانه بیش از ۵۰ هزار تن محصول کشاورزی شامل محصولات باغی، زراعی، گلخانه‌ای و دارویی در این شهرستان تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می شود.  غلات، بادام، گردو، انگور، انار، زردآلو، آلبالو، هلو، زعفران، فلفل، خیار، بادمجان، گل‌های شاخه بریده، گوجه درشت و گوجه زیتونی از مهمترین محصولات کشاورزی این شهرستان است.

 زراعت

گندم و جو از جمله محصولات عمده و استراتژیک این شهرستان هستند که به میزان زیادی در این شهرستان تولید می شود .

زعفران یکی از محصولاتی است که به صورت گسترده در برخی از مناطق شهرستان تیران و کرون کشت می شود و محصولی با ارزش و اقتصادی در حوزه زراعت است .

موسیر نیز از جمله محصولاتی است که با توجه به سازگاریی که با شرایط آب و هوایی این شهرستان دارد ، کشت و زراعت آن اخیراً در شهرستان تیران و کرون رونق مناسبی گرفته  است .

همچنین اقلیم شهرستان تیران و کرون یکی از مناسب‌ترین اقلیم‌ها برای پرورش گیاهان دارویی مانند گل گاو زبان و… است.

 باغداری و کشت گلخانه

باغداری یکی از حوزه‌های اقتصادی رایج در شهرستان تیران و کرون است. انگور از جمله محصولات باغی است که در این شهرستان به مقدار زیاد و با کیفیت بالایی تولید می‌شود.  گردو و بادام نیز از جمله میوه‌های آجیلی این شهرستان هستند .

شهرستان تیران و کرون یکی از مراکز اصلی تولید محصولات گلخانه‌ای است . از سطح ۲۳۰ هکتار گلخانه‌های نوین این شهرستان سالانه ۳۲ هزار تن محصول با کیفیت تولید و بیش از ۹۰ درصد آن صادر می‌شود. محصولات گلخانه‌ای این شهرستان بیشتر سبزی و صیفی شامل فلفل، خیار، بادمجان، گوجه درشت و گوجه زیتونی است و گلخانه تولید گلهای زینتی نیز در این شهرستان وجود دارد.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *