مقالات

کشاورزی در آذربایجان غربی

آذربایجان غربی با تولید بیش از ۶ میلیون تن انواع محصولات کشاورزی  و کسب رتبه نخست در تولید برخی محصولات کشاورزی ، یکی از قطب های مهم تولیدی در کشور است. این استان  با دارابودن حدود یک میلیون هکتار اراضی قابل کشت و ۸۰۰ هزار هکتار اراضی زیر کشت اعم از باغی و زراعی یکی از استان های پیشرو در بخش تولیدات کشاورزی است.

سطح زیر کشت محصولات زراعی ۷۰۰ هزار هکتار است.  که ۲.۳ درصد اراضی کشور را شامل می شود.استان آذربایجان غربی با ۱۱۵ هزار هکتار سطح زیر کشت محصولات باغی چهار درصد از تولید این بخش کشور را به خود اختصاص داده است و سالانه با تولید بیش از ۱.۵ میلیون تن محصولات باغی سهم مهمی در این بخش را عهده دار است.

سالانه حدود ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار تن محصولات کشاورزی در این استان تولید می شود. چهار میلیون و ۷۰۰ هزارتن محصولات زراعی در این استان  تولید می شود. که در تولید بسیاری از محصولات زراعی کشاورزی، رتبه های برتر کشور مربوط به استان است. گندم، جو، یونجه، چغندرقند را از مهمترین محصولات زراعی استان آذربایجان غربی است. هم اکنون ۱۰ درصد یونجه، ۳۳ درصد چغندرقند و ۶ درصد از گندم کشور در استان آذربایجان غربی تولید و روانه بازار مصرف می شود. همچنین استان آذربایجان غربی در تولید سیب درختی، عسل و چغندر قند و پرورش آبزیان رتبه نخست را درکشور کسب کرده است.

خاک آذربایجان غربی یکی از خاک های حاصل خیز برای پرورش گونه‌های گیاهی و محصولات کشاورزی فراوانی است.که در میان صدها محصول، برخی از آنان توانسته‌اند جایگاه خود را در سبد صادراتی آذربایجان غربی یافته و برای اقتصاد استان نقش آفرین باشند.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات   کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *