مقالات

کشاورزی شهرستان اندیکا ؛یکی از شهرستانهای استان خوزستان

شهرستان اندیکا یکی از شهرستان‌های بختیاری نشین استان خوزستان است . که از شمال به شهرستان دزفول، از شرق به استان چهارمحال و بختیاری، از جنوب شرق به شهرستان ایذه و از جنوب غرب و غرب به شهرستان مسجدسلیمان و لالی محدود می‌شود. آب و هوای معتدل و کوهستانی این شهرستان به دلیل همجواری با رشته کوه های زاگرس، دو سد گدار لندر و شهید عباسپور و همچنین جاده مسجدسلیمان شهرکرد از پتانسیل‌های مهم این شهرستان هستند.

باغداری

باتوجه به اینکه میزان بارش در این شهرستان مناسب است و کشت دیم در منطقه رواج دارد ، در این شهرستان درختان دیم نظیر بادام و گردو کاشته می شود . انار، زیتون و گل محمدی نیز از جمله محصولاتی هستند که سازگاری خوبی با شرایط محیطی شهرستان اندیکا دارند و در این منطقه کشت می شوند  .

انگور شهرستان اندیکا به دلیل آب و هوای مناسب و شرایط اقلیمی از کیفیت مناسبی برخوردار است.عمده باغات انگور شهرستان اندیکا به مناطق گاوخفت و دوراب اختصاص دارند. همچنین بیشترین نوع ارقام انگور در شهرستان اندیکا به یاقوتی وسلطانی اختصاص دارد.

شهرستان اندیکا بعنوان یکی از مستعد ترین مناطق کشاورزی در استان خوزستان با دارا بودن قابلیت های فراوان می تواند بسترمناسبی جهت اجرای طرح های بزرگ و مدرن کشاورزی در کشور باشد .

باتوجه به اقلیم معتدل شهرستان، سرمایه گذاری در بخش احداث گلخانه هایی با هدف تولید انواع سبزیجات و صیفی جات، گل های شاخه بریده (گل رز) و نشاء محصولات کشاورزی مزیت بالایی دارد. درواقع نوع گلخانه انتخابی بیشتر به عواملی نظیر  سرمایه در دسترس، دانش فنی و میزان تقاضای بازار دارد . اما در هرصورت در زمینه های نامبرده می توان در شهرستان اندیکا کار کرد.

همچنین شهرستان انديكا به لحاظ آب و هوایی در شرایط مساعدی است و در صورت توسعه سيستم هاي آبياري، براي كاشت انواع مركبات بسيار مستعد و مناسب می‌باشد. یکی از مرکبات تولیدی در این شهرستان پرتقال است. در حال حاضر عمده ارقام پرتقال باغ هاي انديكا، والنسيا و پرتقال دزفول می‌باشد . كه از كيفيت خوبي برخوردار است و قابلیت توسعه دارد .

 زراعت

بيشتر زمين هاي كشاورزي شهرستان انديكا به كشت جو ديم اختصاص دارد.دانه‌های روغنی نظیر کلزا و کنجد از جمله محصولات زراعی دیگری هستند که در سطح هشت هزار هكتار از اراضی این شهرستان کشت می‌شوند و قابلیت توسعه دارند.   همچنین از جمله گیاهان دارویی قابل کشت در این شهرستان می توان به نعناع فلفلی، آویشن، خاکشیر، گل گاوزبان و رازیانه اشاره کرد که قابلیت کشت در شهرستان اندیکا را دارند.

در نهایت لازم به ذکر است که كار كشت در اين شهرستان هم به صورت سنتي و هم مكانيزه انجام مي شود.

 

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات   کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *