مقالات

کشاورزی شهرستان لالی ؛ از شهرستان‌های استان خوزستان 

شهرستان لالی یکی از شهرستان‌های استان خوزستان  است که مرکز آن شهر لالی می‌باشد. این شهرستان از شمال و غرب بشهرستان دزفول، از جنوب و جنوب غرب به شهرستان گتوند و مسجدسلیمان و از شرق و جنوب شرق به شهرستان اندیکا محدود می‌شود. شهرستان لالی دارای زمستان‌های نسبتاً سرد و تابستان‌های گرم و بهاری دلپذیر می‌باشد. میزان بارندگی سالانه حدود 500 میلیمتر بوده و ارتفاع آن از سطح دریا نزدیک 493 متر است.

وجود رودخانه هرکش و تراز با آب شیرین و گوارا که آب شرب شهرستان را هم تامین می کند باغهای متعدد با درختان انار،زیتون،مرکبات،سدر(کنار) انگور،انجیر،آسیابهای قدیمی وکانالهایسنگی خصوصاًکانال سنگس باغ (کل احمد آقا) زیبایی خاصی به این منطقه داده است.در این منطقه چشمه هایی آب بسیار گوارا وزلال مثل چشمه حقی،چشمه نیستون شاه(جا نیزه شاه)چشمه رگ تراز….وجود دارد.

زراعت

بخش اعظمی از کشت های زراعی شهرستان لالی به وسیله نزولات جوی و یا همان روش دیمی کاری تولید می شوند . که در این زمینه سه محصول کلزا، گندم و جو از شاخص ترین محصولات دیمی با بازدهی مطلوب هستند.

که به طور میانگین 11هزار هکتار محصول گندم در این شهرستان کشت  می شود که عملکرد این محصول یک هزار و 700  تا  یک هزار و 900 کیلوگرم در هکتار است. همچنین اراضی زیر کشت جو 3 هزار هکتار است که عملکرد آن نیز یک هزار و 500 کیلوگرم در هکتار است . در خصوص محصول کلزا نیز اراضی زیر کشت کلزا 800 هکتار است که  عملکرد این محصول نیز یک هزار و 100 کیلوگرم در هکتار است.

باغداری

باغداری یکی از حوزه‌های رایج در شهرستان لالی است. ایجاد اشتغال توسط باغداری بسیار زیاد می‌باشد و به اقتصاد شهرستان و فضای کسب و کار رونق می‌بخشد. کشاورزی و ازجمله باغبانی در توسعه ملی و افزایش رفاه عمومی، فقرزدایی، تنوع بخشیدن و پایدار کردن الگوی توسعه شهری، توزیع درآمد و عدالت اجتماعی موثر است.

شهرستان لالی از جمله شهرستان های تولید کننده ی انار و انگور در استان خوزستان است که ظرفیت های بالایی نیز برای گسترش این فعالیت‌ها دارد.

در حالی که بیشتر کشاورزی شهرستان لالی به صورت دیمی است، اخیرا تولیدات گلخانه ای در این منطقه با رشد خوبی مواجه شده اند. افزایش وسعت گلخانه‌ها به علت اعطای تسهیلات کم بهره، تغذیه مناسب گیاه، قیمت خوب و بازار پسندی محصولات گلخانه‌ای از عوامل  افزایش تولید محصول در این شهرستان می باشند . در حال حاضر تولید خیارسبز، گوجه فرنگی و فلفل دلمه ای رنگی در گلخانه های این شهرستان صورت می گیرد که طبق آمار نسبت به گذشته تولیدات گلخانه ای رشد 75 درصدی داشته است.

 

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات   کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *