مقالات

کشت های پاییزه و بهاره در استان کهگیلویه و بویراحمد

در استان کهگیلویه و بویراحمد 270 هزار هکتار زمین کشاورزی وجود دارد که 70  درصد از آن به‌صورت دیم کشت می‌شود و 34 هزار هکتار آن به شکل آبیاری نوین انجام می شود. از این میزان زیر کشت سالیانه 910 هزار تن محصولات کشاورزی در این استان تولید می شود. که محصولات زراعی، جالیزی، سبزیجات و صیفی جات از جمله این محصولات هستند .

در این مقاله از رسان آب قصد داریم به کشت های پاییزه وبهاره در این استان بپردازیم . با ما همراه باشید .

کشت بهاره در استان کهگیلویه و بویراحمد

درابتدای شروع فصل بهار، کشت بهاره  محصولات جالیزی و حبوبات  در مناطق گرمسیری و سردسیری استان کهگیلویه و بویراحمد آغاز می شود و تا ابتدای تیر ماه  ادامه دارد. که در 4 هزار و 150 هکتار از اراضی کشاورزی این استان کشت محصولات بهاره و تابستانه انجام می شود .  تمام مزارع اختصاص یافته به کشت بهاره استان کهگیلویه و بویراحمد آبی و تجهیز به آبیاری های نوین بارانی و قطره ای هستند.  که از این میزان سطح زیر کشت به طور میانگین  228 هزار و 600 تن محصولات جالیزی بهاره و تابستان برداشت می شود . که متوسط برداشت محصولات جالیزی تابستانه و بهاره در هر هکتار ۳۰ الی۶۰ است.ذرت،برنج،ماش،لوبیا،هندوانه،خربزه،گوجه فرنگی وکدو از مهمترین محصولاتی است که در مزارع کهگیلویه وبویراحمد  در فصل بهار کشت می شود.

کشت پاییزه در استان کهگیلویه و بویراحمد

فصل کاشت محصولات پاییزه در استان کهگیلویه از از نیمه دوم آبان ماه در دشت های مناطق گرمسیری و در مزارع سردسیری آغاز و تا نیمه‌ی دی ماه ادامه خواهد یافت . که حدود 170 هزار هکتار از مزارع این استان زیر کشت محصولات پاییزه استراتژیک شامل گندم، جو و انواع دانه‌های روغنی و حبوبات می رود .

پایداری اشتغال و محرومیت زدایی، خودکفایی در تولید محصولات مهم به ویژه گندم، رونق کشاورزی در اراضی دیمزار و کم بازده استان ، از اهداف کشت محصولات زراعی پاییزه در این استان است .

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات   کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *