مقالات

کنترل شرایط محیطی با ایجاد گلخانه در استان کهگیولیه

از آنجایی که گياهان براي داشتن رشد مطلوب نياز به شرایط محیطی مطلوبی دارند ، کشت گلخانه ای بهترین راه می باشد . گلخانه ها ، محیطی هستند که به راحتی می توان در داخل آن شرایط محیطی را تحت کنترل درآورد و به سمت رشد مطلوب گیاه سوق داد. گلخانه‌ها که از نظر اندازه متغیرند و گیاهان را از سرمای بیش از حد زمستان یا گرمای بیش از حد تابستان حفظ می‌کنند. کشاورزی در گلخانه ها نسبت به کشاورزی در فضای آزاد و در زمین های کشاورزی دارای دردسر و مشکلات کمتری است .به علاوه بازه ی زمانی برای به ثمر نشستن و برداشت محصولات نیز نسبت به کشاورزی سنتی، کوتاه تر است.

در این میان استان کهگیلویه و بویراحمد ، از ظرفیت‌های خوبی برای احداث گلخانه برخوردار است ، که می‌توان در این زمینه سرمایه گذاری‌هایی انجام داد. این  استان با برخورداری از شرایط آب و هوایی مساعد قابلیت های فراوانی برای توسعه ی کشت محصولات گلخانه ای را دارد.

با این حال در ۲۷۰ هزار هکتار زمین کشاورزی که در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد و سالانه حدود یک میلیون تن محصول کشاورزی از این استان تولید می شود. اما سهم کشت های گلخانه ای در این استان تنها ۵۳ هکتار است  و کمتر از ۱۰ هزار تن  از آن  محصولات گلخانه ای تولید می شود .

در این ۵۳ هکتاراز سطح کشت های گلخانه ای این استان ، مجموعا ۹۷ واحد گلخانه ای  وجود دارد. که  توت فرنگی، گوجه، خیار، انواع فلفل رنگی از جمله محصولات گلخانه ای است که هم اکنون در این ۹۷ واحد گلخانه ای  در استان کهگیلویه و بویراحمد تولید می شود.

در نهایت باید در نظر داشت که گلخانه یکی از محورهای اصلی توسعه بخش کشاورزی است .که با توسعه روش های نوین، گلخانه‌های کهگیلویه و بویراحمد در حال تجاری سازی هستند . که کشت محصولات تحول زا و اقتصادی همچون بلوبری در آن آغاز شده و برنامه توسعه ای برای تبدیل شدن این استان به پایلوت بلوبری هدفگذاری شده است.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات   کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *