مقالات

لوله خرطومی و کشاورزی

لوله خرطومی 4 اینچ آلی فلکس

با گسترش علم و استفاده از تکنولوژی های جدید در  صنعت کشاورزی، این صنعت  یکی از بزرگترین صنعت های حال حاضر جهان می باشد .دلیل این موضوع و پیشرفته شدن صنعت کشاورزی به خاطر افزایش جمعیت و همچنین افزایش نیاز به غذا و خوراکی های گیاهی می باشد.بنابراین باید برای این صنعت از  تجهیزات مدرنی استفاده شود تا بتوان براحتی و در کوتاهترین زمان به تولید محصولات کشاورزی با بهترین کیفیت رسید . یکی از این محصولات لوله خرطومی کشاورزی است.

امروزه کارخانه های بسیاری در سرتاسر جهان به تولید انواع ماشین آلات و ابزار ها و تجهیزات کشاورزی می پردازند.هریک از این تجهیزات تسهیل کننده امور کشاورزی در زمینه و بخش خاصی به شمار میرود.

آنچه در این مقاله به آن می پردازیم؛ ابزاری برای آبرسانی زمین های کشاورزی است .نوعی از لوله های خرطومی تحت عنوان لوله خرطومی فلکسی که جهت انتقال آب  از منبع آب به زمین و همچنین برای توزیع آب و انتقال آن به بخش های مختلف زمینه های کشاورزی، مورد استفاده قرار می گیرد.

در واقع می توان اینطور بیان نمود که برای آبدهی زمین های زراعی از لوله ها و یا  شیلنگ هایی در مدل ها و سایز های متفاوت استفاده می شود. اما شیلنگ خرطومی طوسی کشاورزی جز معروف ترین و پرکاربردترین نمونه های آن به شمار می رود. شاید بتوان دلیل محبوب بودن این محصول را ویژگی های خاص و منحصر به فرد آن به عنوان یک لوله فلکسی دانست. زیرا همانطور که می دانیم کانال های فلکسیبل دارای ساختار بسیار  کاربردی می باشند که می تواند کارایی آن را تا چندین برابر، نسبت به سایر مدل های مشابه موجود در بازار افزایش دهد.

کاربرد لوله خرطومی طوسی کشاورزی چیست؟

به طور کلی استفاده از لوله های خرطومی در صنعت کشاورزی یک از متداول ترین روش ها برای آبرسانی می باشد. زیرا این نوع از کانال های انتقال آب علاوه بر استحکام بالا؛ به دلیل خاصیت انعطاف پذیری که دارند، بسیار حالت پذیر هستند.کاربرد اصلی لوله خرطومی درکشاورزی همان آبیاری و آبرسانی در زمین های زراعی و کشاورزی می باشد.

خاصیت ارتجاعی و  انعطاف پذیری که در تمام لوله های خرطومی  به چشم می خورد؛ موجب می گردد تا این لوله  هنگام کار به راحتی توسط اپراتور به هر سو که لازم است کشیده شود. این در حالی است که برای استفاده از سایر مدل های مشابه در بازار، ممکن است پارگی هایی در اثر کشش سطحی لوله برای محصول ایجاد گردد.

لوله خرطومی کشاورزی سبک بوده و دارای طول عمر بالایی است. همچنین مقاومت خوبی در برابر خوردگی و سایش دارا می باشد.مقدار زبری آن پایین بوده و نارسانای جریان برق و الکتریسیته محسوب می گردد. لوله خرطومی طوسی کشاورزی دارای انعطاف نسبی بوده و استحکام کششی و ضربه خوبی را دارا می باشد.

در کشاورزی برای انتقال آب از رود خانه به وسیله موتور پمپ به مزارع و یا به استخر ذخیره آب از لوله خرطومی کشاورزی استفاده می شود.برای انتقال آب از چاه ها به داخل مخزن های ذخیره آب جهت آبیاری قطره ای و یا انتقال به داخل اسخر ذخیره آب نیز از این لوله ها استفاده می شود و خاصیت قابل انعطاف و قابلیت حلقه شدن این لوله باعث پر مصرف شدن این محصول شده است.

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله های خرطومی کمک خواهیم کرد.

لوله خرطومی 2.5 اینچ آلی فلکس

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات   کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *