مقالات

کشاورزی مدرن در ایلام

استان ایلام در صرفه جویی منابع آبی و حفظ و ذخیره آب‌های سطحی از استان‌های موفق و پیشگام کشور بوده است.در استان ایلام بیش از ۲۰ هزار هکتار از اراضی را که به شکل سنتی آبیاری می‌شدند به صورت غرقابی تبدیل به آبیاری مدرن شده اند.100 هزار هکتار از پروژه های آب و خاک و سامانه های نوین آبیاری به منظور مدرن سازی سیستم های کشاورزی در استان ایلام در دست مطالعه و تدوین است. سامانه های مدرن آبیاری در استان ایلام از پیشرفت فیزیکی مطلوبی برخودار است. در سامانه گرمسیری نیز 38 هزار هکتار از اراضی کشاورزی ایلام تحت آبیاری و کشاورزی مدرن قرار می‌گیرد و این تحولی بزرگ در بخش کشاورزی ایلام است.

گلخانه مدرن هیدروپونیک هلیلان

گلخانه هیدروپونیک یکی از دستاوردهای کشاورزی مدرن است .که با روش آب کشت یا کشت هیدروپونیک امکان پرورش گیاهان با کیفیت را در تمام فصل‌های سال فراهم کرده است .در روش کشت هیدروپونیک بر خلاف روش کاشت گیاه در خاک گیاهان بر بستری از آب غنی شده با مواد مغذی پرورش می‌یابند.با روش کشت هیدروپونیک می‌توان گیاهان و صیفی‌جات زیادی را پرورش داد.

در گلخانه هلیلان یک هزار و ۶۷۲ تن انواع محصولات گلخانه‌ای تولید می‌شود و از محل تولید این محصولات از خروج ۲.۷ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری می‌شود.رونق مناطق کمتر برخوردار، فعال سازی مزیتهای نسبی تولید، دارای ظرفیت صادرات به کشورهای همسایه، استفاده از ظرفیتهای بومی گیاهان خودرو، مجهز به سیستم هوشمند فضای داخلی و دستگاه کنترل اقلیم ساز و تولید محصولات گلخانه ای طبیعی و سالم از مزایای این طرح است.

 

ما در مجموعه رسان آب به شما در شناخت بهتر و تهیه لوله و اتصالات کشاورزی کمک خواهیم کرد.

شما میتوانید برای خرید لوله های خرطومی و اتصالات کشاورزی

وتحویل در شهر خودتان به سایت رسان آب مراجعه بفرمائیدوخریدی

راحت و مطمئن را تجربه بفرمائید.

www.rasanab.com

رسان آب       

لوله واتصالات   کشاورزی وصنعتی     

مشاوره: 09001051369 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *